Новини

Мобілізація в Україні: у Нацполіції пояснили, хто насправді є ухилянтом і що на нього чекає

Існує дві категорії відповідальності, пов’язаної з ухиленням від мобілізації в Україні: адміністративна та кримінальна.

Ухилення від призову – це людина, яка ухиляється від виклику до армії для перевірки військової справи і примудряється ухилитися від розгортання армії. Такі особи можуть мати справу як з адміністративною, так і з кримінальною відповідальністю.

Кримінальна відповідальність загрожує тим, хто успішно пройшов звірку та медичний огляд, відмовляється йти на військову службу. За даними поліції, після отримання інформації про цю відмову ЄРДР розпочинає досудове розслідування за матеріалами, наданими ТЦК.

ТЦК, мобілізація

“Відомості про це вносяться до ЄРДР і у разі встановлення цього факту розпочинається досудове розслідування – за матеріалами, наданими ТЦК”, – розповіли в поліції.

Якщо суд встановить провину, людині може загрожувати позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років. Наголошується, що поводження з особою, яка не визнана судом винною, має відображати поводження з невинною людиною.

Ця система подвійної відповідальності наголошує на соціальній важливості підтримки дисциплінованого та підзвітного підходу до зобов’язань національної служби.

Читайте також:

Одесити влаштували продаж боєприпасів із фронту: що їм за це буде

Штраф 102 тисяч гривень за ухилення від мобілізації: за що суд призначив таке покарання

Мобілізація жінок: що буде після ухвалення нового закону та до чого готуватися

Джерело: Politeka

error: Content is protected !!